• Aktualności

      • Powiatowy Konkurs Plastyczny

      • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

       Nadia Banaszek: 3 miejsce

       Konkurencja: Powiatowy Konkurs Plastyczny inspirowany twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

       Nadia Banaszek uczennica z klasy 8b została laureatką Powiatowego Konkursu Plastycznego inspirowanego twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poety, podchorążego - żołnierza Armii Krajowej. Wykonując pracę malarską do wiersza pt. Bajka zajęła 3 miejsce! Jest to ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły.
       Serdecznie gratulujemy Nadii i życzymy dalszych sukcesów!

      • Święta tuż, tuż...

      • W świetlicy szkolnej coraz bardziej świątecznie. Dekoracje i ozdoby świąteczne tworzą niezapomniany klimat, a czas oczekiwania  na zbliżające się  Święta Bożego Narodzenia upływa we wspaniałej atmosferze.

      • Kolorowe dni - cyfra 1

      • W piątek 15 października br. obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym KOLOROWE DNI pod hasłem: Matematyka w kolorach. 

      • Czytanie jest piękne

      •  „Kto czyta książki, żyje podwójnie” 

                                           Umberto Eco

       Czytanie jest piękne, szczególnie z okazji ogłoszenia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Rokiem Zbigniewa Herberta. 

       Już po raz siódmy Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim zaprosiła uczniów do udziału w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania. W eliminacjach konkursowych wzięło udział 123 uczestników. Cyfra ta jest znamienna dla historii naszego kraju, z którą związane były jego cele, m. in. rozbudzenie zainteresowań literaturą i historią, kształtowanie postawy patriotycznej i obywatelskiej czy rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich. Zmagania czytelnicze odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: kl. I- III, IV-VI szkoły podstawowej, kl. VII- VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Dzieci z kl. I- IV przygotowały krótki wiersz lub opowiadanie o wydarzeniu historycznym (do 2 minut) z cyklu  książek Joanny Szarek i Jarosława Szarka Kocham Polskę. Pozostali uczniowie od kl. VII szkoły podstawowej czytali utwory poetyckie i prozatorskie Zbigniewa Herberta. Wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali piękne czytanie wybranego przez siebie tekstu, a ponadto utworu wylosowanego z puli przygotowanej przez organizatorów. Były to teksty dotyczące wydarzeń sprzed 100 lat związane z rocznicą odzyskania niepodległości: Odzyskana niepodległość Grażyny Bąkiewicz, Kazimierza Szymeczko, Pawła Wakuły lub Piłsudski do czytania pod  red. Zdzisława Najdera, Romana Kuźniara.                                       

       Podczas zaciętych eliminacji szkolnych jury zdecydowało, że Szkołę Podstawową w Kołbieli reprezentować będą: z kl. IV- VI Szymon Milewski i Oliwia Zduńczyk oraz z kl. VII Oliwia Antosiewicz i z gimnazjum Gabriela Zduńczyk. W dniach 6 i 7 listopada odbył  się  etap międzyszkolny w Bibliotece Pedagogicznej                                 w Mińsku Mazowieckim, z którego zwycięsko wyszła Oliwia Antosiewicz z kl. VIIa, zajmując zaszczytne II miejsce w VII Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania.                                                                                   Nasza koleżanka zaprezentowała piękny wiersz Zbigniewa Herberta pt. Modlitwa Pana Cogito- podróżnika. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpiło w dniu  20 listopada w siedzibie biblioteki. Było to niezwykle wzruszające wydarzenie. Ciepłe słowa podziękowania, za trud włożony w interpretację teksów, do uczestników konkursu skierowała kierownik biblioteki pani Anna Popławska. Swojego zadowolenia z przebiegu konkursu nie ukrywała także znana poetka i przewodnicząca jury pani Stanisława Gójska. Podsumowując zmagania uczestników, zwróciła uwagę na emocje, które towarzyszyły młodzieży podczas czytania utworów i niejednokrotnie wzruszały słuchaczy do łez. Oliwii gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w konkursach.

        

       Alicja Pacek

      • Wyniki konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną 2018:

      • ZERÓWKA

       1. Aleksandra Żurawska”Jeżyki”, Dawid Paprocki „Biedroneczki”
       2. Patryk Szostak „ Żabki”, Natalia Ćwiek
       3. Marcel Krupka „Sówki”

       I-III

       1. Lena Flis 1b, Michał Białobrzeski 1a
       2. Oliwia Mokrzycka 2 c
       3. Małgorzata Matosek 1b, Aleksander Górka 1c

       IV-VII

       1. Julia Bytniewska Va
       2. Zuzia Macios IVa, Franek Perka Va
       3. Zuzia Szostak IVc, Marysia Szostak Va

       VII-GIMNAZJUM

       1. Aleksandra Popis IIIc, Ania Wielgołaska VII B
       2. Jakub Żurwski IIIa
       3. Aleksander Perka IIIc, Kornelia Wyglądała IIIc

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom

      • Ogłoszenie

      • W związku z remontem przejazdu kolejowego w Woli Sufczyńskiej, w dniach od 1 do 7 grudnia 2018 roku autobus szkolny na tej trasie zaczyna kurs od Bolechówka i jest tam o godzinie:
       - Bolechówek 6:35
       - Radachówka 6:45
       - Sufczyn 6:50
       - Wola Sufczyńska 6:55 (wszystkie dzieci z Woli Sufczyńskiej dochodzą do przystanku przy skrzyżowaniu na Sufczyn i Głupiankę)
       - Głupianka 7:00

       (powroty według schematu porannego)

       Za utrudnienia przepraszamy

        

      • WIECZORNICA PATRIOTYCZNA  Z OKAZJI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

      • „Kto Ojczyźnie służy

       sam sobie służy”

       9 listopada w sali gimnastycznej zebrała się społeczność lokalna naszej małej ojczyzny. Przybyli zaproszeni goście, m.in. wójt gminy Kołbiel pan Adam Budyta, wicewójt pani Ewa Mazek, ksiądz proboszcz Krzysztof Abramowski, kombatant Armii Krajowej pan Franciszek Matosek, dyrektorzy placówek oświatowych, przewodniczący Społecznego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski pan Jan Ciszkowski,  uczniowie z rodzicami, nauczyciele, pracownicy szkoły i mieszkańcy Kołbieli.

       Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym polskim tańcem – Kujawiakiem w wykonaniu uczniów. Następnie z ust najmłodszych artystów, przedszkolaków z grupy Motylków, padło ważne pytanie: „Kto Ty jesteś - Polak mały”. Gospodarze i goście pozostali przez chwilę w atmosferze refleksji nad tym, czym jest patriotyzm. Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali film zawierający wywiady z mieszkańcami gminy Kołbiel. Bohaterowie filmu opowiadali o swojej postawie wobec Ojczyzny i odpowiadali na pytanie: Czy czujesz się patriotą? Po obejrzeniu nagrań wszystkim nasuwał się jeden wniosek – mieszkańcy naszej gminy doceniają życie w wolnej Polsce i szanują swój kraj.

       Uczniowie i nauczyciele przygotowali inscenizację wydarzeń historycznych, od czasów I rozbioru Polski, poprzez II wojnę światową, czasy wpływu ZSRR, komunizmu, PRL-u aż po wolne wybory.  Scenom z kart historii Polski towarzyszył chór uczniowski, a także chór nauczycieli, którzy wspólnie z uczniami zaangażowali się w szkolne obchody 100-lecia niepodległości. Jednym z utworów wykonanych przez kadrę pedagogiczną była Rota, do wykonania której przyłączyła się cała publiczność. Była to poruszająca i wymowna chwila, która zjednoczyła wszystkich obecnych w tej pięknej pieśni hymnicznej. Przygotowanej inscenizacji towarzyszyły także fragmenty filmów prezentujące najważniejsze momenty w dziejach naszego kraju.

       Kolejnym punktem programu był Wielki Test Wiedzy o Polsce, do którego zostali zaproszeni młodsi i starsi goście z publiczności. Po zmaganiach z pytaniami o historię, geografię, kulturę Polski oraz wielkich Polaków udało się wyłonić i nagrodzić zwycięzców. 

       Wieczornica miała charakter otwartej imprezy w celu wspólnego świętowania Niepodległości, dlatego dyrekcja i nauczyciele szkoły zaprosili do współpracy i występu dwa zespoły. Publiczność miała okazję wysłuchać koncertu Gminnego Klubu Seniora „Zawsze Młodzi”, który porwał publiczność wojennymi piosenkami. Uczniowie szkoły podziękowali członkom zespołu za piękny występ i naukę płynącą z działalności i aktywności Klubu Seniora.

       Zaproszenie na wieczornicę przyjęli także goście z sąsiedniej gminy – Międzypokoleniowy Chór Kameralny „Kanon”, działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy, pod kierunkiem pani Moniki Pszkit. Chór dał piękny koncert pieśni patriotycznych. Pani Dyrektor Agata Michalczyk podziękowała zespołom, wręczając pamiątkową wycinankę kołbielską. 

       Po tak licznych i przejmujących występach na wszystkich gości czekał tort. Spotkanie w naszej szkole było czasem zadumy i refleksji, a także okazją do wspólnego świętowania i zjednoczenia mieszkańców gminy.

       Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie dziękują wszystkim tym, którzy zechcieli wziąć udział w wieczornicy.

       Anna Piętka

      • Wyniki plebiscytu na najlepszą polską piosenkę

      • Szanowni Państwo,Oto wyniki plebiscytu na najlepszą polską piosenkę.

       1. ,,Rozkwitały pąki białych róż"

       2. "Polska" (Kult), "Dni, których jeszcze nie znamy" (M. Grechuta),

       3. "Kocham Wolność"( Chłopcy z Placu Broni)

       Wśród pozostałych znalazły się również piosenki rockowe, poetyckie, wojskowe, ludowe, disco polo, te starsze i nowsze.

       Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w plebiscycie. 

      • Najlepsza polska piosenka 100-lecia

      • W związku z obchodami 100-lecia niepodległości Polski chcemy wspólnie z Wami wybrać najlepsze polskie piosenki stulecia. Podzielcie się z nami swoim ulubionym utworem. Zwycięzców będziemy prezentować naszym uczniom w rocznicowym tygodniu.

       Oto link do plebiscytu na polską piosenkę - wystarczy skopiować, wkleić w przeglądarkę i wyszukać. Następnie wpisać swoją ulubioną piosenkę polską, o Polsce lub patriotyczną - kategoria muzyki dowolna - pop, rock, itd. Jeśli nie znacie autora, pozostawcie to pole puste. 

       https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdMQcbdWvCeCrNecDs0mihd3YGQ_tyfOumx8CozjDIKtykn2w/viewform?usp=sf_link

       Życzymy wielu wzruszeń i miłych wspomnień oraz dobrej zabawy :-)

      • Witamy na nowej stronie internetowej

      • Witamy na nowej stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kołbieli.

       Mamy nadzieję, że odświeżona szata graficzna i wprowadzone zmiany spotkają się z Państwa zainteresowaniem i przychylnym odbiorem. Nasza nowa strona  przystosowana jest do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, co ułatwi Państwu dostęp do informacji o pracy naszej szkoły. Będziemy na bieżąco aktualizować stronę tak, byście Państwo mogli czerpać z niej zawsze aktualne informacje.

       Pracyjemy także m.in. nad tym żeby przywrócić galerie zdjęć z poprzednich lat.
       Zapraszamy

      • Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe - regionalny

      • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

       Kacper Więsik 6a: II miejsce

       Konkurencja: Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe
       Okręg: regionalny

       Kacper Więsik zajął II miejsce w Powiatowym Indywidualnym Biegu Przełajowym na dystansie 1000 m. Tym samym zakwalifikował się do następnego etapu i będzie reprezentował naszą szkołę oraz powiat otwocki na szczeblu międzypowiatowym. Gratulujemy udanego startu.

      • Rozkład jazdy od dnia 10 września

      • Uległ zmianie rozkład jazdy na trasie Kołbiel – Władzin – Podgórzno

       w godzinach popołudniowych

       -  od dnia 10 września - I kurs na tej trasie będzie o godzinie 13:40

      • Dożywianie

      • Od 3 września można zapisywać dzieci na dożywianie. 

       Karty zapisu dostepne są w sekretariacie szkoły, u wychowawców świetlicy oraz w dzienniku elektronicznym Librus (Pliki szkoły - Regulamin stołówki szkolnej). 

       Wypełnioną dokumentację prosimy złożyć w sekretariacie szkoły lub u wychowawców świetlicy.

      • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

      • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019 – 03 września 2018 r.

       Godz. 9.00 – Msza Św. w kościele;

       Godz. 9.50 – uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych (mała salka gimnastyczna);

       Godz. 10.00 – uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego klas I – VIII i klas III gimnazjalnych (duża sala gimnastyczna).

       Dojazd uczniów o godzinę później, niż obowiązujący rozkład dowozów w ubiegłym roku szkolnym, a odjazd po zakończonej uroczystości.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im Armii Krajowej w Kołbieli
   • spkolbiel@kolbiel.pl
   • 25 757 30 25
   • ul. Szkolna 5, 05-340 Kołbiel
   • Pani Agata Michalczyk
   • Kontaktując się ze Szkołą Podstawową im. Armii Krajowej w Kołbieli wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając wiadomość przy użyciu poczty elektronicznej – wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu obsługi korespondencji pomiędzy Tobą, a administratorem. Czynność przetwarzania: prowadzenie rejestru korespondencji (przyjmowanie korespondencji i udzielanie na nią odpowiedzi) Obowiązek informacyjny z art. 13 RODO Zgodnie z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku 
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tekst w języku polskim: Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, Nr 4.5.2016) (RODO), informujemy iż: a) administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli reprezentowana przez Dyrektora z siedzibą w Kołbieli, ul. Szkolna 5, (05-340) Kołbiel 
Dane kontaktowe: Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli ul. Szkolna 5, (05-340) Kołbiel, tel. 25 757-30-25, fax25 757-30-25, email: spkolbiel@kolbiel.pl b) dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: Jolanta Molska-Jerin, email: iodo@kolbiel.pl c) Pana/Pani dane osobowe przetwarzane są w celu prowadzenie rejestru korespondencji (przyjmowania korespondencji i udzielania na nią odpowiedzi). d) podstawą przetwarzania Pana/Pani danych osobowych jest niezbędność wypełnienia przez administratora danych obowiązku prawnego, 
a podstawą prawną są następujące przepisy: Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.), oraz rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. 
w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz. U. Nr 14, poz. 67). e) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane innym odbiorcom tj.: partnerom świadczącym usługi techniczne, przedsiębiorcom telekomunikacyjnym, firmom świadczącym usługi hostingowe, firmom archiwizującym dokumenty, operatorom pocztowym**. f) administrator danych nie ma zamiaru przekazywać Pana/Pani* danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, w tym również do takich w stosunku do których Komisja Europejska stwierdziła odpowiedni stopień ochrony. g) okres, przez który dane osobowe będą przechowywane: w zależności od charakteru korespondencji (np. korespondencja związana z roszczeniami do 10 lat, inna korespondencja – stosownie do przepisów regulujących kwestię, której dotyczy korespondencja). h) przysługuje Panu/Pani prawo do żądania od administratora danych dostępu do danych osobowych Pana/Pani dotyczących oraz ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. i) przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do polskiego organu nadzorczego lub organu nadzorczego innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, właściwego ze względu na miejsce zwykłego pobytu lub pracy lub ze względu na miejsce domniemanego naruszenia RODO. j) podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu rejestracji korespondencji i udzielenia na nią odpowiedzi, a także załatwienia sprawy, o ile korespondencja taki uprawniony wniosek zawiera. W przypadku niepodania danych korespondencja nie będzie procesowana. k) W ramach prowadzenie rejestru korespondencji (przyjmowania korespondencji i udzielania na nią odpowiedzi) nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje. Dane osobowe nie są profilowane.
  • Logowanie