• I N F O R M A C J A

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, wzorem ubiegłych lat uprzejmie informuje, iż od dnia 1 marca 2019 roku rozpocznie rekrutację dzieci 5-letnich (urodzonych w 2014r) do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce oraz zapisy do klasy I w roku szkolnym 2019/2020r.

Rekrutacja i zapisy odbywać się będą w następujący sposób:

- dzieci pięcioletnie składają „WNIOSEK o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz punktów przedszkolnych ”

- dla dzieci siedmioletnich przygotowane zostało „ZGŁOSZENIE dziecka do realizacji obowiązku szkolnego w klasie pierwszej szkoły podstawowej”

Przedmiotowe druki są do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, godz. 8:00 – 16:00 lub poniżej bezpośrednio z naszej strony www.

Szczegółowe zasady przyjmowania dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy pierwszej wraz z drukami znajdują się na stronie Gminy Kołbiel: www.kolbiel.pl w zakładce: Aktualności, dodane: 2019-02-08 RUSZA REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020.

Wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego_-_dla_dziecka_5-letniego.docx

Zgloszenie_do_I_klasy.docx

• Powiatowy Konkurs Matematyczny „Przygoda z matematyką”

• 15 lutego odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych "Przygoda z matematyką". Organizatorem konkursu było LO nr III im.  J. Słowackiego w Otwocku. Uczniowie w naszej szkole pisali I etap tego konkursu, rozwiązując zadania otwarte. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 8a: Maja Kołak, Aleksander Kąkolewski, Igor Rogowski; z klasy 8b Kacper Krupa, z klasy 5a Ania Więsik i  Zuzia Dróżdż.

II etap - finał (20 marca 2019 r. godz. 8.30 w Otwocku).

• Zgłoszenia do oddziałów przedszkolnych

• Termin przyjmowania zgłoszeń do oddziałów przedszkolnych

dzieci 6-letnich: 18.02.2019 – 15.03.2019r

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli uprzejmie informuje, iż od dnia 18 lutego 2019 roku, rozpoczął się okres przyjmowania zgłoszeń dzieci 6-letnich (urodzonych w 2013r) do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce.

Formularz zgłoszenia zarezerwowany jest dla dzieci z obwodu naszej szkoły oraz dla dzieci z pozostały miejscowości Gminy Kołbiel, których czas pobytu będzie przekraczał czas realizacji podstawy programowej tj. 5 godzin dziennie. Na zgłoszenia czekamy do 15 marca 2018 roku.

Szczegółowy tryb dokonywania zgłoszeń dziecka do realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego oraz stosowny formularz poniżej:

Zgloszenie_do_realizacji_obowiazku_rocznego_przygotowania_przedszkolnego-dla_dziecka_6-letniego.doc

Tryb_przyjmowania_zgloszen_do_zerowki.pdf

• Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

W lutym nasza szkoła bierze udział w inicjatywie „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Zachęcam wszystkich nauczycieli do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online . Akcja w szkole będzie trwać miesiąc.

Harmonogram działań w szkole:

1. Umieszczenie banera DBI na szkolnej stronie internetowej https://www.spkolbiel.pl/

2. Rozwieszenie w szkole plakatów i informacji, promujących bezpieczeństwo w sieci, promowanie hasła „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

3. Konkurs graficzny „Bezpieczni w Internecie” na plakat w dowolnej technice plastycznej, ulotkę o tematyce netykiety, bezpieczeństwa w sieci. Publikacja nagrodzonych prac na stronie internetowej szkoły.

4. Ocena prac konkursowych oraz wręczenie nagród dla najlepszych, przyznanie tytułu „Ambasador Bezpiecznego Internetu”

5. Zajęcia komputerowe dla uczniów wszystkich klas na temat bezpieczeństwa w Internecie z wykorzystaniem scenariuszy zajęć dotyczących bezpiecznego Internetu na www.saferinternet.pl oraz cyfrowobezpieczni.pl

6. Zajęcia edukacyjne dla uczniów na temat bezpieczeństwa w sieci wg scenariuszy umieszczonych na stronie DBI lub materiałów własnych wychowawców klas oraz filmów profilaktycznych.

7. Przygotowanie wystawy w szkole pt. „Bezpieczni w sieci”.

8. Zapoznanie rodziców z problematyką zagrożeń dzieci w Internecie.

9. Przygotowanie i wysłanie sprawozdania z realizacji działań do NASK.

10. Podsumowanie obchodów DBI na stronie internetowej szkoły.

Większość zajęć z tej tematyki zostanie zrealizowana podczas lekcji informatyki w klasach IV-VIII oraz III klasie gimnazjum.

• Matematyka w kolorach

• Cyfra 4

W poniedziałek 3 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu KOLOROWE DNI. Swoje święto obchodziła cyfra 4, której odpowiada kolor czerwony. I chociaż dookoła panowała istna szaruga w grupach przedszkolnych nie brakowało chęci i zapału do pracy. Wszystkie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - ozdabiały cyfrę 4 dowolną techniką plastyczną. Dzieci zapoznały się z czwórką  oraz jej znakiem graficznym,  przeliczały obiekty, kształtowały orientację w schemacie ciała i przestrzeni z wykorzystaniem między innymi: metody Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i wykonywały zadania matematyczne używając klocków.

Agnieszka Prasuła