• Aktualności

      • Święto Niepodległości

      • 11 listopada tradycyjnie już w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli zaznaczyli swoją obecność na lokalnych obchodach tego Święta. Uroczystość rozpoczęła się spotkaniem pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie poczet sztandarowy Szkoły wraz innymi pocztami szkół, kombatanckimi i Ochotniczych Straży Pożarnych, oddał hołd Polakom walczącym o wolność Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. W uroczystości wzięła udział dyrektor szkoły Pani Agata Michalczyk wraz z pracownikami i uczniami. Do pięknej, dorocznej tradycji należy także rozdawanie Mieszkańcom przygotowanych wcześniej przez uczniów biało-czerwonych chorągiewek.Po złożeniu wieńca pod pomnikiem, wszyscy w uroczystym pochodzie udali się do kościoła, by uczestniczyć we Mszy świętej w intencji Ojczyzny.

      • Ewakuacja

      • 30 października o godzinie 11.35 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja treningowa. Ewakuacja miała na celu przygotowanie uczniów, nauczycieli a także innych pracowników szkoły do sprawnego działania oraz szybkiego i bezpiecznego opuszczenia budynku w razie zagrożenia. W tym dniu po ogłoszeniu alarmu wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły opuścili budynek szkoły. Następnie udali się na boisko szkolne czyli, w miejsce gdzie nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Akcja przeprowadzenia próbnej ewakuacji przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń. W tym zdarzeniu towarzyszyła nam Ochotnicza Straż Pożarna, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem ewakuacji.

      • Turniej wiedzy o patronie i historii Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli

      • W dniu 26 października obchodziliśmy, niezwykle piękną, 23 rocznicę nadania naszej szkole imienia Armii Krajowej. Od wielu lat uroczystość tę świętujemy na różne sposoby. W tym roku klasy ósme wspólnie z wychowawcami zorganizowały dla uczniów klas V- VII konkurs wiedzy o patronie i historii szkoły. Natomiast młodsi wychowankowie wykonali prace plastyczne związane z symboliką sztandaru. Na korytarzach szkolnych ósmoklasiści przygotowali gazetki upamiętniające historyczne momenty z życia szkoły. Podczas godzin wychowawczych w dniu 29 października uczniowie klas V- VII obejrzeli prezentację dotyczącą historii szkoły i odpowiedzieli na pytania konkursowe. Uczestnicy konkursu wiedzy o historii i patronie naszej placówki wykazali się niezwykłą czujnością i na wszystkie podchwytliwe pytania odpowiedzieli prawidłowo. Jury oceniające prace miało wiele pracy, aby docenić wiedzę uczestników. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu. Ich ogłoszenie oraz wręczenie nagród przez panią dyrektor Agatę Michalczyk nastąpiło 8 listopada podczas przeglądu pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Oczywiście nie zapomnieliśmy również o najmłodszych. W podziękowaniu za pięknie wykonane prace plastyczne każda klasa otrzymała słodki upominek.

       W kategorii klas VII:

       I miejsce Tomasz Kłos- kl. VII b

       II miejsce Klaudia Ryk- kl. VII b

       III miejsce Julia Rybka- kl. VII b

       Kamil Kobus- kl. VII b

       Kacper Przybysz- kl. VII b

       W kategorii klas V- VI:

       I miejsce Aleksander Kruszewski- kl. V d

       Michalina Kołak- kl. VI c

       Kacper Rydz- kl. V c

       II miejsce Amelia Osica- kl. VI c

       Oskar Dróżdż- kl. V a

       Oliwia Zduńczyk- kl. VI a

       III miejsce Julia Masna- kl. VI c

       Julia Gass- kl. VI b

       Maria Szostak- kl. VI a

       Wyróżnienia: Maria Zagórska- kl. VI b

       Bartosz Majewski- kl. V d

       Zuzanna Szostak- kl. VI a

       Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

      • Brawo Marcelina…

      •  

                   W dniu 22 października 2019 roku W PMDK w Otwocku odbył się XVI Powiatowy Konkurs Krasomówczy „Poznajemy swoją małą ojczyznę”. Celem konkursu krasomówczego jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. Właśnie podczas tego konkursu uczniowie ze szkół powiatu otwockiego mogą zaprezentować swoje zdolności oratorskie. Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Kołbieli na konkursie powiatowym reprezentowała uczennica klasy VI b Marcelina Sibilska. Nasza koleżanka przygotowała tekst pt. Czy żyją wśród nas niezwykli ludzie?. Była to historia prezentująca postać mieszkańca naszego regionu, żołnierza AK- pana Franciszka Matoska. Marcelina w bardzo sugestywny sposób przedstawiła sylwetkę bohatera swojej opowieści, czym zdobyła uznanie jury i zajęła II miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Krasomówczym. Gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów.

      • "Jak oni ślubują"

      • 31 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Prowadzący uroczystość, uczniowie klasy VID zaprosili wszystkich gości na przedstawienie pod tytułem ,,Jak oni ślubują ..”. Głównymi bohaterami byli oczywiście pierwszoklasiści i oceniające ich jury w składzie: przewodnicząca – Dorota Zawadzka – Super Niania, restauratorka – Magda Gessler, piłkarz – Robert Lewandowski oraz przedstawiciel Pana Prezydenta – Generał Wojska Polskiego. Jury przygotowało dla pierwszoklasistów szereg zadań, z których uczniowie wywiązali się wspaniale. Po jednogłośnej aprobacie komisja stwierdziła, że uczniowie są już gotowi do złożenia ślubowania. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, a pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone. Po uroczystości uczniowie udali się do kina.

      • Puchar Świata Karate KWF w Tokio

      • Reprezentant Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli w IX Pucharze Świata karate KWF w Tokio

            Listopad obfituje w niezwykle wzruszające wydarzenia w naszej szkole. Jednym z nich jest uczestnictwo Macieja Szostaka ucznia klasy VIII a w  Pucharze Świata karate KWF w Tokio. Maciek, bo tak na niego mówią koledzy, został zakwalifikowany do kadry Polski w karate KWF. Decyzją KWF Poland, powołano go do ścisłego składu reprezentacji Polski i znalazł się w zaszczytnym składzie  9 osób z Akademii Karate Otwock, które spędzą w Japonii dwa tygodnie od 4 do 18 listopada. Zawodnicy są wspierani m. in. przez: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatu Otwockiego, Urząd Miasta Otwocka, Urząd Gminy Celestynów. Jesteśmy niezwykle dumni, że to właśnie uczeń naszej szkoły ma honor reprezentować nasz kraj, region i swoją szkołę, podczas imprezy karate najwyższej światowej rangi. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej na temat tego, jak przebiega wizyta karateków w Japonii, zapraszamy na stronę Akademii Karate Otwock.

      • Wyniki Szkolnego Konkursu  fotograficznego

      • Woda  w jesiennym  krajobrazie

       I miejsce Emilia Młot  klasa VIII b

       II miejsce Marta Piętka klasa VIII b

       III miejsce Michalina Kołak VI c

       WYROŻNIENIA: Ania Wielgołaska klasa VIII b

                                 Klaudia Osica klasa VIII b

        

       Dziękujemy za udział w konkursie.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                             Anna Piotrowska –Pyra

       Dorota Cieplińska

       Małgorzata Żelazowska

      • Konkurs na najpiękniejszą dynię

      • W październiku w oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs na ,,Najpiękniejszą dynię”. Uczniowie wraz z rodzicami spisali się na medal!!! Początkowo akcja nie cieszyła się zbyt wielką popularnością pojawiło się zaledwie kilka dyń. Jednak z dnia na dzień nasze parapety w salach wzbogacały się o kolejne dyniowe rękodzieła. W finałowym dniu 23 października prac już było wiele i każda inna! Były zwierzęta: koty, sowy, pszczoły, muchy, bohaterzy z bajek, lampiony z charakterystycznymi zębami, uśmiechami i wiele, wiele innych, od całkiem małych po ogromne.  Wszystkie były oryginalne i niezwykłe.

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy dzieciom i rodzicom ciekawych pomysłów.

        Monika Zawadka

       Wyniki konkursu plastycznego

       ,,Najpiękniejsza dynia”

       I miejsce

       Adaś Sokół ,,Motylki”

       Patryk Szostak ,,Żabki”

       II miejsce

       Maja Kowalczyk ,,Motylki”

       Filip Wścieklicki ,,Żabki”

       III miejsce

       Jaś Wiącek ,,Żabki”

       Amelka Więsik ,,Motylki”

       Wyróżnienie:

       Lidzia Młot ,,Motylki”

       Karolinka Szostak ,,Motylki”

       Agatka Urbaniak ,,Motylki”

       Weronika Proczek ,,Jeżyki”

       Nadia Pacek ,,Jeżyki”

       Ola Konca ,,Jeżyki”

       Gienio Grześkiewicz ,,Jeżyki”

       Tomasz Klamczyński ,,Żabki”

       Oliwia Krupka ,,Żabki”

       Zosia Zagrabska ,,Żabki”

      • Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

      • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

       Szkoła Podstawowa w Kołbieli: III miejsce

       Konkurencja: Powiatowy Turniej Piłki Nożnej
       Okręg: powiat
        

      • AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019

      •  

       "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

       We wrześniu nasza szkoła włączyła się w działania Akcji Sprzątanie Świata - Polska 2019. W ramach tegorocznej edycji zorganizowaliśmy konkurs plastyczno-ekologiczny dla klas 6 i 7 pod hasłem „Plastikowi mówię nie!”. Celem konkursu było propagowanie stylu życia związanego z ograniczaniem wytwarzania odpadów. Plakaty wykonane przez naszych uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, przypominając o tym, że wszyscy mamy wpływ na ochronę środowiska i jesteśmy w stanie ograniczyć zużycie plastiku w naszym otoczeniu.

       Wszyscy twórcy wykazali się kreatywnością, pomysłowością i osobistym zaangażowaniem w sprawy ochrony środowiska, za co bardzo dziękujemy!

       Postanowiliśmy nagrodzić prace następujących uczestników konkursu:

       I miejsce Julia Smolińska, klasa 7a

       II miejsce: Maja Woźnica, klasa 6d

       III miejsce: Marcelina Sibilska, klasa 6b

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Z tej okazji 14 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kołbieli odbyło się przedstawienie pt. „Duża przerwa”. Przedstawienie przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

       Uczniowie w humorystyczny sposób wypowiedzieli się na temat szkolnego życia oraz pracy nauczycieli. Wspaniale wcielili się w role pedagogów i wychowawców. Podziękowali wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w ich edukację, wychowanie i opiekę.

       Podczas uroczystości pani dyrektor Agata Michalczyk, podziękowała uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie akademii.  Podkreśliła ważną rolę nauczyciela w procesie kształcenia i wychowania młodego pokolenia, złożyła życzenia wszystkim pracownikom.

       Po uroczystości przedstawiciele Samorządu zaprosili na słodki poczęstunek przygotowany przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców.

                                                                                                                Sylwia Piętka- Wicik

      • Wycieczka do Warszawy Wilanów i pijalnia czekolady

      • Dnia 7 października klasy Va i Vc wraz z opiekunami – p. Sylwią Piętką-Wicik, p. Ewą Górką oraz p. Joanną Jesion, wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Celem naszej podróży było zwiedzanie ogrodów oraz Pałacu w Wilanowie, oraz wizyta w pijalni czekolady Wedel.
       Zarówno ogrody, jak i pałac wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. To tutaj w przeszłości mieszkał wybitny polski król, a za razem hetman, Jan III Sobieski. Pani przewodnik oprowadziła nas po całym gmachu Pałacu i przekazała najważniejsze wiadomości i ciekawostki. Chodząc mijaliśmy portrety szlachciców, władców oraz wielu wybitnych osób zasłużonych dla naszej ojczyzny. Widzieliśmy pamiątkowe tablice, np. upamiętniającą wyjazd Króla Jana III Sobieskiego na odsiecz wiedeńską. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały stroje szlacheckie z tamtych czasów. Dwóch naszych kolegów nawet się w nie przebrało! Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie w jednej z pałacowych sal.

       Pełni wrażeń opuściliśmy Pałac i udaliśmy się do pijalni czekolady Wedel. Tam poczęstowano nas przepysznymi czekoladowymi deserami. Dowiedzieliśmy się również jak powstaje czekolada oraz poznaliśmy historię fabryki Wedel. Na koniec otrzymaliśmy torciki wedlowskie, które mogliśmy udekorować według własnego projektu.

       Ewa Górka

      • Dyskoteka szkolna 2019

      •  

                       W środę 9 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII. Zabawa rozpoczęła się o  godzinie 16.30 i trwała do 19.30. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Szkolny wraz z opiekunami panią Sylwią Piętką- Wicik i panem Marcinem Bąblem. Nad bezpieczeństwem naszych szkolnych tancerzy czuwali: p. Monika Zawadka, p. Marlena Kosno, p. Joanna Jesion, p. Agnieszka Prasuła i p. Anna Rogowska- Piętka.

                       Rolę didżeja pełnił Aleksander Szeląg z klasy VII a i Filip Masny z klasy Vc. Nasi uczniowie potrzebowali chwili, aby poddać się tanecznym pląsom. Dość szybko do tańczących dołączali kolejni uczniowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane konkursy jak również taniec „Belgijka”, który wywołał wiele emocji. Największym zaskoczeniem była Fotobudka perfekcyjnie przygotowana przez ucznia Filipa Jasińskiego z VII b.  Wszyscy bardzo dobrze się bawili i do domu wracali z uśmiechem na twarzy. Niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnej dyskoteki.

                                                                                                                                      Sylwia Piętka-Wicik

      • Malowany październik

      • Dnia 5 października 2019r. grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Aleksandra Rosłaniec, Maria Szostak, Oliwia Zduńczyk, Anna Ocypa, Izabela Staros, Natalia Jałocha, Filip Jasiński, Izabela Możdżonek, Zuzanna Para, Michalina Kołak wraz z opiekunami p. Dorotą Cieplińską i p. Ewą Górką,   uczestniczyła w corocznym plenerze malarskim p.t.  „Malowany Październik”, zorganizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych w Otwocku. Zajęcia rozpoczęły się około godz. 11:00. Organizatorzy przygotowali dla uczestników farby akrylowe, sztalugi i płótna, jak  również koszulki, torby lniane oraz figurki zwierząt do ozdobienia. Wszyscy młodzi artyści pracowali z wielkim zaangażowaniem. Dla uczestników był przygotowany słodki poczęstunek, ciepła herbata oraz ognisko, na którym można było upiec kiełbaski. Zajęcia zakończyły się o godz. 13:00. Nasi uczniowie wykonali przepiękne prace, głównie przedstawiające kolorowy pejzaż jesienny. 
       Ewa Górka

      • Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe - 4.10.2019

      • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

       w kategorii chłopców : II miejsce
       w kategorii dziewcząt: III miejsce

       Konkurencja: Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
        

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im Armii Krajowej w Kołbieli
   • spkolbiel@kolbiel.pl
   • 25 757 30 25
   • ul. Szkolna 5, 05-340 Kołbiel
   • Pani Agata Michalczyk
   • Kontaktując się ze Szkołą Podstawową im. Armii Krajowej w Kołbieli wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając wiadomość przy użyciu poczty elektronicznej – wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu obsługi korespondencji pomiędzy Tobą, a administratorem. Czynność przetwarzania: prowadzenie rejestru korespondencji (przyjmowanie korespondencji i udzielanie na nią odpowiedzi) Obowiązek informacyjny z art. 13 RODO Zgodnie z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku 
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tekst w języku polskim: Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, Nr 4.5.2016) (RODO), informujemy iż: a) administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli reprezentowana przez Dyrektora z siedzibą w Kołbieli, ul. Szkolna 5, (05-340) Kołbiel 
Dane kontaktowe: Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli ul. Szkolna 5, (05-340) Kołbiel, tel. 25 757-30-25, fax25 757-30-25, email: spkolbiel@kolbiel.pl b) dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: Jolanta Molska-Jerin, email: iodo@kolbiel.pl c) Pana/Pani dane osobowe przetwarzane są w celu prowadzenie rejestru korespondencji (przyjmowania korespondencji i udzielania na nią odpowiedzi). d) podstawą przetwarzania Pana/Pani danych osobowych jest niezbędność wypełnienia przez administratora danych obowiązku prawnego, 
a podstawą prawną są następujące przepisy: Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.), oraz rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. 
w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz. U. Nr 14, poz. 67). e) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane innym odbiorcom tj.: partnerom świadczącym usługi techniczne, przedsiębiorcom telekomunikacyjnym, firmom świadczącym usługi hostingowe, firmom archiwizującym dokumenty, operatorom pocztowym**. f) administrator danych nie ma zamiaru przekazywać Pana/Pani* danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, w tym również do takich w stosunku do których Komisja Europejska stwierdziła odpowiedni stopień ochrony. g) okres, przez który dane osobowe będą przechowywane: w zależności od charakteru korespondencji (np. korespondencja związana z roszczeniami do 10 lat, inna korespondencja – stosownie do przepisów regulujących kwestię, której dotyczy korespondencja). h) przysługuje Panu/Pani prawo do żądania od administratora danych dostępu do danych osobowych Pana/Pani dotyczących oraz ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. i) przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do polskiego organu nadzorczego lub organu nadzorczego innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, właściwego ze względu na miejsce zwykłego pobytu lub pracy lub ze względu na miejsce domniemanego naruszenia RODO. j) podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu rejestracji korespondencji i udzielenia na nią odpowiedzi, a także załatwienia sprawy, o ile korespondencja taki uprawniony wniosek zawiera. W przypadku niepodania danych korespondencja nie będzie procesowana. k) W ramach prowadzenie rejestru korespondencji (przyjmowania korespondencji i udzielania na nią odpowiedzi) nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje. Dane osobowe nie są profilowane.
  • Logowanie